<   Zpět na úvodní stranu

Aktuality

Jak ve sněmovních volbách obstála česká demokracie? Souhrnná zpráva expertů Sítě k ochraně demokracie

17. 02. 2022

Druhé pololetí roku 2021 bylo obdobím pokračující nejistoty kvůli parlamentním volbám i pandemii. Jaké hlavní pozitivní a negativní trendy pro fungování naší demokracie zaznamenali expertky a experti Sítě? Přinášíme souhrnnou zprávu.

Demokracie v posledním roce prošla zkouškou, hrozby ale ustála. Přinášíme souhrnnou zprávu expertů Sítě k ochraně demokracie

19. 05. 2021

Loňský rok patřil k těm nejnáročnějším rokům v naší novodobé historii. Čelili jsme pandemii a pro ochranu životů jsme si museli omezit práva a svobody v rozsahu, který bychom si dříve možná ani neuměli představit. Demokracie ale výraznější rány neutrpěla, dílčím hrozbám čelila statečně. Podrobnosti o stavu naší demokracie si přečtěte v souhrnné zprávě expertních skupin Sítě k ochraně demokracie.

Experti Sítě k ochraně demokracie: První polovina roku byla velkou zkouškou pro českou demokracii

18. 12. 2020

Letošní rok je jeden z nejnáročnějších v české novodobé historii. Vláda byla na jaře kvůli ochraně zdraví přistoupit k nebývalému omezení svobody obyvatel. Experti několika pracovních skupin Sítě k ochraně demokracie poukazují na to, že řada kroků vlády byla nekoncepční nebo špatně komunikovaná. Většinu chyb lze chápat s ohledem na to, že stát i politická reprezentace stály před zcela novou výzvou.

Díky, že podporujete spolupráci expertů a občanské společnosti na ochraně demokracie.